DSC_1307

Niedzielne #5 ulubionych – książki dla dzieci

Wrzesień 17, 2017 , In: #5, Blog, czytamy , With: No Comments
0

Witajcie kochani:) od dzisiaj wprowadzamy nowy niedzielny cykl, nasze 5 ulubionych rzeczy. Co tydzień będziemy Wam pokazywać co lubimy albo co nas zainspirowało w 5 odsłonach. Jeśli chcecie coś szczególnego o nas wiedzieć, napiszcie koniecznie a postaramy się Wam odpowiedzieć. Dzisiaj zaczynamy książkowo, książkowo dla dzieci.

5 ulubionych książek SARY

#1

Zdecydowanie i bezapelacyjnie Mysi Domek. Nie ukrywam, że jest to również jedna z moich ulubionych książek. Opowiada o codzienności dwóch myszek Sama i Juli. To co myślę szczególnie Sarze się podoba to ilustracje, a raczej zdjęcia. Zawsze jak czytamy to mówi : mamo ale ja bym chciała mieć taki domek dla lalek. Wszystko jest tam zrobione w miniaturze. Rewelacja. Jest też druga część, Sam i Julia w TEATRZE.  Polecamy !!!

#2

Dzieci z Bullerbyn. Sara ogólnie lubi czytać i pisać. Po mnie chyba tego nie ma, bo jak byłam mała to raczej nie przepadałam za książkami. Teraz oddałabym wiele, żeby w spokoju poczytać. Dzieci z Bullerbyn to w drugiej klasie była lektura, dzieciaki czytały kilka rozdziałów. Lasse, Bosse, Olle to dzieci które Sara bardzo polubiła. Zdecydowanie gdy zapytałam o jej ulubione zaraz po Mysim Domku wskazała właśnie Dzieci z Bullerbyn.

#3

Proszę mnie przytulić to bardzo miła książeczka właśnie o przytulaniu. Pokazuje dzieciom, że przytulanie jest bardzo ważne dla każdego. Pięknie ilustrowana, bardzo przyjemna dla oka.

#4

Pan Pierdziołka, oczywiście nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. Wierszyki które najbardziej dzieciaki śmieszą to te wiadomo, z „brzydkimi” słowami. Czytają je wiele razy i śmieją się okrutnie. Jest kilka części. My mamy chyba trzy. Polecam na codzienne smuteczki 🙂 Fajnie jest też sobie przypomnieć stare zapomniane wierszyki z naszego dzieciństwa.

#5

Wielka Przygoda Latającej Myszy. To książka z niewielką ilością tekstu ale przepięknie zilustrowana. Dzieci mogą godzinami wpatrywać się w obrazki i tworzyć swoje opowieści. Ja jestem zachwycona jej wydaniem i czasami nawet sama biorę ją do ręki żeby tylko pooglądać.

 

I na koniec poza zestawieniem, jedna z moich ulubionych książek. LATO STINY. Wiele razy czytałam ją dzieciom do snu. Opowiada o małej Stinie która spędza wakacje u dziadka nad morzem. Nie wiem dlaczego ale jakoś ta ich relacja bardzo do mnie przemawia i przemiło mi się to czyta, także polecam 🙂 Jak widzicie okładka jest dość wysłużona 🙂

Jakie są Wasze ulubione książki dla dzieci?? Abo ulubione książki Waszych dzieci?? Koniecznie dajcie znać!!!

Jeśli podobał Ci się post będzie mi bardzo miło jeżelili go udostępnisz dalej lub polubisz .

Share to Google Plus
YOU MIGHT ALSO LIKE
Marzec 17, 2015

Pierwszaki….

codzienność
READ ARTICLE
Sierpień 10, 2014

Chcę biegać!!!!!!

Blog
READ ARTICLE
Grudzień 9, 2016

Czerwony berecik :)

Blog
READ ARTICLE
There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment

Mama bliźniąt i całej zgrai zwierząt. Nasz dom to istny huragan...dwoje dzieci , siedem psów i dwa koty to mieszanka wybuchowa, ale jest wesoło. Zapraszamy do Naszego swiata:)

zBLOGowani.pl

Instagram

Instagram did not return any images.

Follow Me!

}