Dzieci są cudowne, prawda?? No przecież nie ma nic wspanialszego, niż radosne okrzyki dzieci, biegających po domu. A te święta, pełne uśmiechniętych twarzyczek oczekujących na Mikołaja czy pierwszą gwiazdkę. Na zawsze takie obrazy pozostają w sercach rodziców. Pierwsze kroki, pierwsze słowa, pierwszy dzień w przedszkolu czy szkole. Nie wiem jak Wy ale ja zawsze przeżywam takie momenty. Mam tę możliwość i „siedzę ” z dziećmi w domu ( o „siedzeniu” będzie osobny wpis, jakże by inaczej ), ale nie żebym narzekała, cieszę się, że nie muszę się martwić, czy jak moje dziecko zachoruje to czy szef da mi wolne. Oczywiście od tego siedzenia już mi mózg paruje ale spokojnie spokojnie, damy rade.

Wracając do wspomnianych dzieci, wszystko jest cudownie i fantastycznie i w ogóle kolorowo. No i żeby dopełnić tego happy life jest i 500+. Chyba jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów jeśli chodzi o potomstwo. Jedni są za inni przeciw. Jedni sugerują, że lepiej gdyby np. żłobki czy przedszkola były za darmo, zajęcia dla dzieci czy inne udogodnienia, drudzy chcą gotówkę, no jakże by inaczej ale najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy albo dzieci nie mają wcale albo już się na 500+ nie załapali. I tu jest dopiero pole do popisu. Mój  ulubiony tekst to : OO WIDZĘ 500 + DZIAŁA!! Dostaje normalnie od razu takiego ataku śmiechu, że głowa mała.

Czy ludzie naprawdę sądzą, że kobieta zachodzi w ciążę z powodu tego, że dostanie od Państwa 500 złotych?? SERIO???? Zresztą nawet jak można być tak bezczelnym, żeby komuś coś takiego powiedzieć. Ludzie nie dajmy się zwariować, ja wiem, że dla niektórych 1000 zł to jest duża pomoc co miesiąc i nikt tutaj nie twierdzi, że jest inaczej ale niejednokrotnie dziecko „kosztuje” dużo więcej niż 500 zł miesięcznie, oczywiście uśredniając to. Bo jednego miesiąca nie ma większych wydatków ale innego znowu trzeba kupić wózek, zapłacić za obóz czy jeszcze coś innego.  Jednak teksty w stylu 500+ działa, to żenada.

Irytujące też jest to, że człowiek się musi tłumaczyć czasami, że w ogóle bierze od Państwa te pieniądze, bo przecież komuś innemu należą się bardziej a nie dostaje. W naszym społeczeństwie ludzie których dana sprawa nie dotyczy zawsze wypowiadają się najchętniej i najgłośniej, no cóż już taka nasza natura.

No to jak moje kochane czwarte dziecko?? A co !!

Sali

Wszystko ZARA

Brunek

Spodnie LINDEX
bluzka i korona AliExpres

 

 

}
AllAccessDisabledAll access to this object has been disabledC899823A63A8FAD2SSPJ1uQE/pJ6fiAE/DocIFu5YEItqao5w1hg/kzimyM81ERhFD18HNVEg05FWl/hiYBB17l0aV4=