DSC_0373-683x1024

5 wskazówek JAK ROBIĆ LEPSZE ZDJĘCIA !!

Wrzesień 5, 2017 , In: Blog, codzienność, inspiracje, uczymy się , With: No Comments
0

Często pytacie mnie jakim obiektywem bądź aparatem robię zdjęcia. Zawsze Wam odpowiadam bo to nie żadna tajemnica, ale tak naprawdę to nie aparat czy obiektyw robi zdjęcie a osoba która go trzyma. Nie jestem profesjonalnym fotografem, mam skończonych kilka kursów i warsztatów fotograficznych i wciąż się uczę a praktyka czynni mistrza. Jednak chcę Wam dzisiaj zdradzić moich  5 SPOSOBÓW NA TO JAK ROBIĆ LEPSZE ZDJĘCIA !!

 

POMYSŁ
warto jest się zastanowić na początku co chcecie pokazać na zdjęciu. Jaki rodzaj zdjęć to ma być. Gdzie sesja ma się odbyć i kto ma w niej uczestniczyć. Jeśli w sesji mają uczestniczyć dzieci ( wasze lub jakiekilwiek inne) musicie mieć plan i wiedzieć dokładnie co chcecie robić, dzieciaki po 15 minutach przestaną mieć ochotę na zdjęcia więc trzeba się uwijać.

UBIÓR 
może się to wydać dziwne albo może wręcz odwrotnie naturalne, ale pamiętajcie, jeśli chcecie żeby na zdjęciach wszystko „grało” należy przed sesją wybrać odpowiednie ubrania. Najlepiej jeśli będą to ubrania kolorystycznie do siebie pasujące, bez zbędnych nadruków i printów które skutecznie będą odwracały uwagę, czyste i przede wszystkim wyprasowane.

ŚWIATŁO
Zdjęcia najlepiej robić wcześnie rano lub popołudniu kiedy słońce nie świeci już tak ostro. Przepiękne zdjęcia wychodzą w tzw „magical hour”, czyli tuż przed zachodem słońca.

SPRZĘT
zdjęcia tak naprawdę można robić wszystkim. Może to być lustrzanka a może to być nawet iPhone. Niektórzy robią mistrzowskie zdjęcia telefonem, musicie mieć tylko na to pomysł. Ja mam w tej chwili Nikona D610 i najczęściej robię zdjęcia obiektywem 70-200 2,8f. Ale zaczynając miałam zwykłą lustrzankę i podstawowy obiektyw i tak robiłam zdjęcia przez okolo 6 lat.

KOMPOZYCJA
to jest chyba jeden z najważniejszych punktów. Musicie bezwzględnie pamiętać, że nie obcinamy rąk, nóg i czubka głowy. Może to wydawać się oczywiste, ale zapewniam Was, że są tacy którzy robią zdjęcie tylko połowie twarzy np. Bardzo ważne jest również, aby podczas robienia zdjęcia w polu widzenia, nie było śmietnika, papierów na trawie, mistrzów drugiego planu itp. Po prostu rozejrzyjcie się i wybierzcie najodpowiedniejsze miejsce i kadr. Czasami najpiękniejsze światło, ekstra pomysł i nienaganny wygląd popsuje śmietnik którego nie zauważyliście.

Jeśli zastosujecie tych 5 wskazówek, Wasze zdjęcia na pewno dużo zyskają. Mam dla Was jeszcze jedną dobrą wiadomość.  Dwa razy w miesiącu będę dodawać dla Was posty na temat fotografii właśnie. Jak przejść z trybu AUTO na manualny, co to jest ISO, czas czy przysłona i może coś o obróbce też się znajdzie. Jeśli chcecie takie posty, koniecznie dajcie znać w komentarzu, a jeśli przydał się Wam ten post koniecznie udostępnijcie go dalej <3

 

 

Jeśli podobał Ci się post będzie mi bardzo miło jeżelili go udostępnisz dalej lub polubisz .

Share to Google Plus
YOU MIGHT ALSO LIKE
Luty 16, 2014

Z głową :)

codzienność, stylizacje
READ ARTICLE
Listopad 17, 2015

Magical hour

Blog
READ ARTICLE
Październik 14, 2015

Moje jesienne wybory GINO ROSSI

stylizacje
READ ARTICLE
There are no comments yet. Be the first to comment.

Leave a Comment

Mama bliźniąt i całej zgrai zwierząt. Nasz dom to istny huragan...dwoje dzieci , siedem psów i dwa koty to mieszanka wybuchowa, ale jest wesoło. Zapraszamy do Naszego swiata:)

zBLOGowani.pl

Instagram

Instagram did not return a 200.

Follow Me!

}